Sitemizi ve deneyiminizi geliştirmek için tanımlama bilgilerini kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek tanımlama bilgisi politikamızı kabul etmiş sayılırsınız
Bakır Kablolama Çözümleri
VERİ MERKEZİNİZİN DAHA YÜKSEK BANT GENİŞLİĞİ, DAHA FAZLA KAPASİTE VE YOĞUNLUK İHTİYAÇLARINI KARŞILAYACAK

Bakır Kablolama Çözümleri


Telekom endüstrisinde son zamanlarda gündemi belirleyen konular 5G Mobil ve Fiber Optik teknolojileri alanlarında. Fiber teknolojileri, sinyal kaybı ve elektromanyetik dalgalanmalardan kaynaklanan parazitlerden etkilenmemesinden dolayı, uzun mesafeli iletim ağlarında büyük ölçüde bakır kabloların yerini almaktadır.
 
Bakır kablolama, özellikle uzun mesafelerde fiber optiğin kapasitelerine ulaşamazken yine de tüm değerli olmayan metaller arasında en yüksek elektrik iletkenlik derecesine sahiptir. Temelde bu, elektrik sinyallerini diğer uygun fiyatlı metallerden daha hızlı ileteceği anlamına gelir. Aynı zamanda ince teller halinde çekilebilecek kadar esnek, kırılmaya karşı yeterince yüksek bir gerilme gücüne sahip, korozyona dayanıklı ve ısıtıldığında genleşmez.
 
Bakırın bir başka yararı ise Nesnelerin İnterneti'ni (IoT) oluşturanlar da dahil olmak üzere birçok modern cihazın kablolu bir internet bağlantısına ve güce sahip olmasını sağlamasıdır. Güvenlik kameraları, bina içi dağıtılmış anten sistemleri (DAS), LED ışıklar, TV'ler ve diğer akıllı cihazlar hem güce hem de internete ihtiyaç duyar. Fiber optik kablolama bakırdan daha yüksek hızlara ve bant genişliğine ulaşırken hem veri hem de güç sağlayamaz. Yalnızca bakır kablo, her ikisini de verimli bir şekilde yapar.

Bakır kablolama her biri farklı tekniklerin kombinasyonunu kullanarak çeşitli şekillerde korunabilir. Daha fazla koruma daha istikrarlı bir platform sağlarken ağırlık, bağlantı ve esneklikte bazı ödünler verir. Uygun kablolamayı kullanmak CapEx'i (Capital Expenditures / Yatırım Harcamaları) azaltmada önemli bir faktördür.
 
• U / UTP: Genellikle basitçe UTP (Unshielded Twisted Pair/Korumasız Çift Bükümlü Kablo) kablosu olarak adlandırılır. Adından da anlaşılacağı gibi bakır UTP kablosu herhangi bir fiziksel korumadan yoksundur. Bunun yerine, tel çiftlerinin “bükülmesi” yoluyla elektriksel gürültüden korunma sağlanır. UTP'ler çoğunlukla LAN'lar için kullanılır.
• F / UTP: Genellikle FTP (Foiled Twisted Pair/Folyolu Çift Bükümlü Kablo) kablosu olarak adlandırılan bu kabloda bükümlü çiftlerin etrafı folyo ile kaplanmıştır. Folyo kaplama elektromanyetik (EM) parazit korumasını artırır ve paraziti azaltır.
• S / UTP: Genellikle STP (Shielded Twisted Pair/ Korumalı Çift Bükümlü Kablo) kablo olarak adlandırılan bu kablo örgülü telden bir kalkan kullanır. FTP gibi elektromanyetik (EM) parazit korumasını artırır ve paraziti azaltır. Ayrıca daha kolay sonlandırılır ve bağlanır. Koruma ve bağlantı kombinasyonlarından dolayı genellikle Token Ring ağları için kullanılır.
• U / FTP: Her çift bükümlü kablo ayrı alüminyum folyo ile korunur.
• SF / UTP: Çift bükümlü kablo hem örgü ekranlı hem de folyo ekranlıdır.
• SF / FTP: Kablo için genel örgülü ve folyo korumanın yanı sıra bükümlü çiftler için de folyo korumaya sahiptirler.
• F / FTP: Tüm kablo ve bükümlü çiftler alüminyum folyo koruyucu ile sarılıdır.
• S / FTP: STP ve FTP kabloların kombinasyonudur. Bükümlü çiftlerin etrafı ayrı ayrı folyo ile sarılmıştır, korumalı 4 bükümlü çifti saran esnek bir örgü de vardır. Elektromanyetik parazitlere karşı maksimum koruma sağlanır ve en yüksek performans elde edilebilir.
 
Birçok yerel alan ağ (LAN) hem bakır hem de fiber çözümleri kullanır. Bakır bir ofis ortamında verileri yatay olarak çalıştırmak için genellikle en iyi seçimdir. Ancak dikey çizgiler, omurga kablolaması genellikle fiber optiktir.
 
Canovate Elektronik olarak Bakır Kablolama Çözümlerimiz arasında:
  • Bakır Kablo (Bakır UTP - Unshielded Twisted Pair/Korumasız Bükümlü Kablo), bakır LAN (Local Area Network – Yerel Ağ) kablo, CAT 5 kablo, CAT 6 kablo, CAT 7 kablo, bükümlü çift TP kablo, ekransız U tipi kablo, folyo ekranlı F tipi kablo, örgü ekranlı S tipi kablo, örgü ve folya ekranlı SF tipi kablo, U/UTP, F/UTP, U/FTP, S/FTP, F/FTP ve benzerleri gibi)
  • Daha güçlü bir ağ kurmada etkili ara kablolar Bakır Patch Cord
  • Sistemlerin doğru biçimde çalışmasını sağlayan Bakır Patch Panel
  • İç kısımlarında elektronik küçük bir devre bulunan ve gelen verileri bağlı bulunduğu konnektöre taşıyan Bakır Keystone Jack
  • Duvar Prizleri ve Veri Prizi Kutuları
bulunmaktadır.
 
Bakır Kablolama Çözümlerimiz ile ileri teknoloji ile üretilmiş, üstün nitelikli ve veri merkeziniz için doğru seçenekler sunarak;
  • Bakır Kablolama Dizayn ve Tekliflendirme
  • Bakır Kablo Seçimi aşamalarında
Canovate Elektronik olarak yanınızdayız.