Sitemizi ve deneyiminizi geliştirmek için tanımlama bilgilerini kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek tanımlama bilgisi politikamızı kabul etmiş sayılırsınız
Fiber Aksesuarları
FİBERİN GÜCÜ:

Fiber Aksesuarları


Fiber optik kurulumunda nasıl aksesuarlar kullanıldığı ve kabloların sisteme nasıl bağlandığı ağın başarısı için çok önemlidir. Doğru aksesuarların kullanımı ile daha güçlü sinyal iletimi ve kesintisiz bağlantı sağlanır. Bunda fiber optik kabloların sonlandırılmasında kullanılan aksesuarların önemi büyüktür.
 
Ara fiber kablolar olan Pigtailler başta olmak üzere, her bir uçta fiber optik konnektörler (LC, SC, MTRJ, ST gibi) ile sonlandırılmış belli uzunluklarda fiber optik kablolar olan Patchcordlar fiber aksesuarların başında gelir. Işığın fiber optik kablo çekirdeği ile fiber optik patchcord arasında geçişini sağlayan Adaptörler ve fiber optik patchcordun optik bir switche veya başka bir telekomünikasyon/bilgisayar cihazına bağlanılmasını sağlayan Konnektörler de aynı derecede önemlidir.
 
Ancak teknolojisi yeni pigtail kablolar, doğru ekleme (splice) uygulamaları ile fiber optik kablo sonlandırmaları için istenen sonucu verebilirler. Fiber iletim için doğru tercih yüksek veri kapasitesine sahip, güvenilir, uyarlanabilir Fiber Patchcordlar olacaktır. Kabloların montajını kolaylaştıracak Splice Kasetler ise fiber aksesuarların ana unsurlarındandır.
Fiber Aksesuarları