Sitemizi ve deneyiminizi geliştirmek için tanımlama bilgilerini kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek tanımlama bilgisi politikamızı kabul etmiş sayılırsınız
Veri Merkezi Ürünleri
VERİ MERKEZLERİ İÇİN GENİŞ ÜRÜN PORTFÖYÜ VE ENTEGRE ÇÖZÜMLER CANOVATE ELEKTRONİK’TEN…

Veri Merkezi Ürünleri


Veri merkezi endüstrisi her geçen gün AR-GE çalışmaları ile yeniliklere imza atarken, verimlilik ve kesintisiz çalışma için daha fazlasını sağlayacak adımlar atılıyor. Veri merkezlerinin tasarımı, kurulumu ve optimizasyonu gibi kullanılacak “Veri Merkezi Ürünleri”, veri merkezlerinin performansını doğrudan etkiliyor, belirliyor.
 
Uçtan uca veri merkezi çözümleri sağlayıcısı Canovate Elektronik olarak deneyimimiz, teknolojimiz, alanında uzman çalışanlarımız ve mühendislerimiz ile daha performanslı, esnek, kolay yönetilebilir, kusursuz, büyüyebilen, ölçeklenebilen, entegre, düşük maliyetli, geleceğe hazır yeni nesil veri merkezlerinin verimli ve ekonomik bir şekilde çalışmasına yardımcı olan tüm ürünleri üretiyoruz.

Veri Merkezi İklimlendirme - Soğutma Sistemleri

BT ekipmanı çok fazla ısı üretir. Bu durum veri merkezlerinin hem performansını olumsuz etkiler hem de eğer bu ısı uygun şekilde azaltılmazsa ekipmana zarar verme veya bir yangın başlatma olayı riski oluşturur.
 
Hassas kontrollü klimalar  sıcaklık ve nem kontrolünün  gerekli olduğu veri merkezlerinde kullanılan endüstriyel tip yüksek verimli ve hassas iklimlendirme yapan cihazlardır. Yılda 365 gün ve 24 saat çalışma esasına göre tasarlanan hassas kontrollü klima cihazları, gerekli sıcaklık, nem ve ortamdaki tozun filtrasyonunu sağlayarak elektronik ekipmanın çalışma ömrünü ve verimliliğini üst düzeye çıkarır.
 • Inrow Tipi Soğutma Sistemleri,  veri merkezlerine soğutma çözümü için tasarlanmış, kabin başı ısı yükünün fazla olduğu uygulamalar için aktif soğutma sağlayan, inverter teknolojisi ile soğutma ihtiyacına göre kapasitesini ayarlayabilen hassas kontrollü klimadır.
 • CRAC, veri merkezlerine soğutma çözümü için tasarlanmış, kabin başı ısı yükünün daha az olduğu uygulamalar için aktif soğutma sağlayan, opsiyonel  inverter teknolojisi ile soğutma ihtiyacına göre kapasitesini ayarlayabilen hassas kontrollü klimadır.
 • CRAH, veri merkezlerinin soğutulması için tasarlarmış su ile soğutma yapan sistemlerdir.Dış ünite olarak soğutma gruplarına ya da kuru soğutuculara ihtiyaç duymaktadır.
 • Soğutma Grupları (Chiller ): Chiller veri merkezlerinin suyla soğutulduğu yöntemlerde kullanılır. Veri merkezlerini optimum performans göstererek  verimli ve ekonomik bir şekilde soğutur. Chiller,veri merkezlerinin soğutulmasında kullanılan sulu soğutucularının (CRAH ve INROW CW )ihtiyaç duyduğu soğuk suyun üretimini gerçekleştirmektedir. Isısını attığı kaynağa göre Hava soğutmalı chiller ve su soğutmalı chiller olmak üzere iki  gruba ayrılır.
 • Hava Soğutmalı Chiller: İçerisinde ulunan soğutucu akışkanın ısısını fan yardımıyla havaya atan soğutma gruplarıdır. Yılın birçok ayını soğuk geçiren lokasyonlar için, Chiller ünitelerinin freecooling (serbest soğutma) opsiyonu bulunmaktadır. Freecooling opsiyonu bulunan ünitelerde soğuk su üretimi kompresör kullanılmadan sadece fan yardımıyla gerçekleştiği için enerji tüketimi oldukça düşük olmaktadır.
 • Su  Soğutmalı Chiller: İçerisinde ulunan soğutucu akışkanın eşanjör  yardımıyla su kaynağına  atan soğutma gruplarıdır. Gazın soğutulması için hava soğutmalı bataryalar yerine boru tipi ya da plakalı tip ısı değiştiriciler kullanılır. Bunun gerçekleşebilmesi için sürekli bir su kaynağına ihtiyacı vardır. Genellikle su ihtiyacı için kullanılan kaynak soğutma kulesidir. Fakat kullanım alanlarına göre bu kaynak Akarsu veya Deniz olarak da çeşitlendirilebilir. Yapısı gereği boyutları daha küçük ve dış ortama konulma zorunluluğu olmadığından dolayı iç ortamlarda ve mekanik odalarda rahatlıkla kullanılabilir.

Güç Çözümleri

BT ekipmanları güvenilir, kesintisiz güç kaynağına ihtiyaç duyarlar. Bu gücü akıllıca yönetmek hem sermaye giderini hem de işletme giderlerini düşürmenin anahtarıdır.
 
Canovate güç kaynağı çözümleri aşırı yük, aşırı voltaj, düşük voltaj, kısa devre ve diğer koruyucu işlevlere sahiptir:
 • Modüler UPS (Uninterruptible Power Supplier -Kesintisiz Güç Kaynağı): Modüler, kesintisiz güç kaynağımız kolay geliştirilebilir ve çalışırken değiştirilebilir güç modlarına sahiptir. Yüksek yük kapasitesi, onu geniş bir işlev yelpazesi için uygun hale getirir.
 • Dikili Tip UPS: Dikili Tip UPS'imiz gelişmiş kontrol ve izleme için yüksek performanslı dijital güç kaynaklarına sahiptir.
 • Kabine Monte Edilebilir UPS: 19” kabin içine monte edilebilir UPS'imiz hızlı veri işleme ve yüksek güvenilirlik için yüksek performanslı bir dijital güç kaynağıdır.
 • Güç Dağıtım Paneli: Güç dağıtım sistemlerimiz yeni nesil veri merkezlerinin ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır. Modüler ve ölçeklenebilir bir tasarımla sermaye harcamaları için avantajlı olmasının yanı sıra yatırımlarınızı gelecekte güvence altına almaya yardımcı olurlar.

Güç Dağıtım Üniteleri 

Güç dağıtım birimlerinin (PDU/Power Distribution Unit-Güç Dağıtım Ünitesi) çıkışlar arasında gelen amperajı verimli bir şekilde dağıttığı ve IP-PDU'ların (IP Power Distribution Unit /Güç Dağıtım Ünitesi-Akıllı PDU Sistemleri) tesis ve ekipman içindeki koşulları daha iyi izlediği durumlarda, kesintisiz güç kaynakları gelen gücü filtreler ve bir aşırı gerilim koruyucu görevi görür. Temelde, ekipmana gelen elektrik akışını yumuşatırlar, böylece elektrikte ani artışlar, titreme veya kesintiler yaşanmaz.

Güvenlik Sistemleri

Veri merkezlerinin ve diğer BT altyapısının güvenliği küresel ekonomide iş yapmak için çok önemli hale geldi. Bu sistemler, kullanıcı ara yüzünden şirketin kolektif bilgisine kadar tüm organizasyonu destekler.
 
Canovate Yönetim ve Güvenlik Sistemleri:
 • Veri Merkezi Altyapı Yönetim Sistemi (IMS): Yazılımımız tüm görüntüleme teknolojilerini bir arada kontrol etme olanağı sağlar. Kameraları, ortam sensörlerini, erişim kontrol ekipmanlarını ve tüm diğer görüntüleme cihazlarını internet tarayıcınızdan, yerel olarak veya internet üzerinden yönetebilirsiniz.
 • Akıllı Kilit Erişim Kontrol Sistemi: Akıllı kilit erişim kontrol sistemimiz, server ve network rack kabinlerine tam olarak entegre edilebilir, ağınızın sistemlerine kimin ne zaman erişeceğini kontrol etmenize ve izlemenize olanak tanır.
 • FTC Akıllı Kilit: Güvenlik ihtiyaçlarınızı karşılamak için 170'den fazla kilit tasarımımız bulunmaktadır. Programlanabilir her bir anahtarla akıllı kilitler ve anahtarlar kimin hangi sistemlere erişebileceği konusunda daha fazla kontrol sağlar. Erişimler kaydedilir ve izlenebilir.

Ortam İzleme Sistemi (EMS- Environmental Monitoring System)

Server ve network ekipmanları günümüz bilgi işlem süreçleri için çok önemli oldukları kadar çevresel sorunlara da duyarlıdır. Aşırı ısınma, yabancı partiküller ve nem, hassas ekipmana zarar verebilecek, beklenen ömürlerini azaltabilecek, sermaye giderlerini ve işletme giderlerini artırabilecek ve verilerinizi hatta tesisinizi riske atabilecek faktörlerden yalnızca birkaçıdır.
 
Ancak çevresel izleme, ekipmanı güvende tutmaktan daha fazlasıdır ve bu sistemlerin verimliliğini en üst düzeye çıkarmakla ilgilidir. Ekipmanın:
 • Doğru sıcaklıkta çalışması önemlidir: Çok sıcakta verimli çalışmazlar. Ayrıca doğru sıcaklık için aşırı soğutma bir enerji israfıdır.
 • Doğru nemde çalışması önemlidir: Çok kuru ortamda kıvılcımlar bir tehlike haline gelir, bu da elektronik cihazlara zarar verebilir ve hatta toz varsa yangın başlatabilir. Çok ıslak olması ise metal yüzeylerde ve temas noktalarında korozyona neden olabilir.
 • Doğru hava akışı ile çalışması önemlidir: Özellikle sıcak / soğuk koridor muhafazasında, havanın nasıl olduğu kadar havanın nasıl hareket ettiğine de dikkat edilmelidir. Dolaşan hava ekipmanı serin tutar, ancak sıcak / soğuk koridorda ayrıca bölmelerin korunması, sızıntı yapmaması ve hava basıncının da sabit olması gerekir
EMS (Ortam İzleme Sistemi-Environmental Monitoring System) bu sistemlerin yatırım getirisini gerçekleştirmede önemli bir rol oynar.
 
CAN-NANO-EMS ürünümüz hem veri merkezinin kendisini hem de içinde bulunduğu yapıyı izlemek üzere tasarlanmıştır. 12 adede kadar farklı sensör mevcuttur:
 • Sıcaklık ve nem
 • Duman, gaz ve kimyasallar
 • Hava akışı ve basıncı
 • Işık algılama, hareket ve temas
Yöneticiler anında e-postalar veya uyarılar içeren mesajlar ile bilgilendirilir.
 
Modüler Yangın Söndürme Sistemi

Hassas ekipmanların yakınında herhangi bir yerde yangın çıkmasına karşı etkili, kompakt bir yangın söndürme sistemi gereklidir. Canovate tehlikeleri erken tespit eden, yangını hızlı ve kalıntı bırakmadan söndüren, yerden tasarruf sağlayan, modüler bir yangın söndürme sistemi sunar.
 • Veri Merkezi İklimlendirme - Veri Merkezi Soğutma Sistemleri: Bilgisayar Odası Klimaları / Rack Kabinet Side Cooler - Rack Kabinet Front Cooler – Chiller - CRAC Sistemi (Computer Room Air Conditioner/Bilgisayar Odası Kliması) - CRAC Üniteleri - CRAH Sistemi (Computer Room Air Handler/Bilgisayar Odası Klima Santrali) - CRAC Hassas Kontrollü Klima (ADX) - Kabin Yanı İklimlendirme Sistemi
 • Güç Çözümleri (Kesintisiz güç kaynağı–UPS/Modüler UPS)
 • Güvenlik Sistemleri (FTC Akıllı Kilit)
 • Ortam İzleme Sistemi (EMS)
 • Modüler Yangın Söndürme Sistemi
Canovate Elektronik olarak Veri Merkezi İklimlendirme Sistemleri, Güç Çözümleri, Güç Dağıtım Üniteleri, Güvenlik Sistemleri, Ortam İzleme Sistemi ve Modüler Yangın Söndürme Sistemi çözümlerimiz ile yanınızdayız.