Sitemizi ve deneyiminizi geliştirmek için tanımlama bilgilerini kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek tanımlama bilgisi politikamızı kabul etmiş sayılırsınız
Fiber Tree Sistemi + Fiber Tree Çözümleri
BU KEZ KUSURSUZ DOĞADAN ESİNLENDİK! FİBER TEKNOLOJİDE UÇTAN UCA HİZMET İÇİN BENZERSİZ BİR ÇÖZÜM:

Fiber Tree Sistemi + Fiber Tree Çözümleri


Fiber teknolojisi, internetin fiber kablolar aracılığıyla ulaştırılması ile kullanıcıların internet hizmetinden daha hızlı biçimde yararlanılmasına olanak sağlıyor. 5G teknolojisi üzerine çalışmalar sürerken kullanıcıların da en iyi hizmeti alması için teknolojik adımlar atılıyor. İnovasyona ve AR-GE’ye büyük önem veren Canovate Elektronik olarak FTTX (Fiber To The X/İstenilen Noktaya Kadar Fiber) teknolojisi, FTTH (Fiber To The Home/Eve Kadar Fiber), GPON (Gigabit Passive Optical Network/Asimetrik Veri İletim Teknolojisi) Teknolojisi, FTTB (Fiber To The Build/Binaya Kadar Fiber) teknolojisi yanında “Fiber Tree” teknolojimiz ile yıllardır kullanıcıların en iyi hizmeti almasını amaçlıyoruz.
 
Yüzlerce müşterinin tek bir yüksek binada yaşayabileceği yoğun metropol alanlarda bu kabloların yerleştirilme şeklini basitleştirmek, kutular ve diğer altyapı gereksinimleri ile birlikte kurulum ve bakım süreçlerini kolaylaştırır, maliyetlerini düşürür ve minimum sayıda yükseltici kablo, sonlandırma sağlayarak CapEx'lerini (Capital Expenditures/Yatırım Harcamaları) kontrol eder.
 
“Fiber Tree” bir binada fiber sistemin bir ağaç gibi kurulması demek. Fiber Tree'de çok özel kablolar kullanılıyor, her katta bir fiber kıl çıkarılacak şekilde bir sistem oluşturuluyor. Bu çıkan fiber kıl, farklı aksesuarlarıyla ve özel kutularla o kattaki tüm dairelere, ofislere gidiyor.
 
Canovate Fiber Tree Sistemi bir servis sağlayıcının dağıtım kutusundan veya bir binanın elektrik veya telekomünikasyon şaftından dikey ve yatay olarak istenen yere kablo getirmenin verimli ve yapılandırılmış bir yoludur.
 
Fiber Tree Sistemimiz bir GPON sisteminin içerisinde kullanılabilir(Gigabit Passive Optical Network/Asimetrik Veri İletim Teknolojisi). Pasif Optik Ağlar içerisinde ayırıcılar, birleştiriciler ve optik ağ terminalleri gibi nispeten ekonomik, pasif bileşenler kullanır.
 
Bunun aksine bir AON (Active Optical Network/Aktif Optik Ağ) içerisinde ağlara sinyalleri güçlendirmek için amplifikatörler, tekrarlayıcılar, şekillendirme devreleri ve diğer nispeten daha pahalı bileşenler kullanır.
 
GPON Kurulumu
Canovate Fiber Tree Sistemi tüm bileşenleri yapılandırarak ve bu bileşenlerin yerleştirilme şeklini sistematik hale getirerek GPON kurulumunu basitleştirir.
 
Fiber Tree Kablosu
Canovate Fiber Tree Sistemi ağaç dalları gibi fiber kablolarla binayı sarmaktadır. Canovate en yüksek binalarda bile yüksek performans almak için 24 veya 48 çekirdekli fiber optik kablolar kullanır.
Bir binanın telekom odasına gelen dış ortam kablolaması, bir ODB kutusuna veya daha büyük entegrasyonlar için duvar kabinetinin içindeki bir patch panele bağlanabilir.
 
Kablolama ara panele getirildiğinde hat binaya GPON fiber bağlantısı sağlayan bir OLT (Optical Network Terminal/Optik Hat Terminali) sayesinde eklenir. Daha sonra hat Canovate’in esnek 24 veya 48 çekirdekli fiber tree kablolarıyla birleşen dağıtım ODF'sine bağlanır.
 
ODB Kutusu
Daha küçük entegrasyonlar için dış ortam fiber kablosu doğrudan bir Optik Dağıtım Kutusuna (ODB/Optical Distribution Box) getirilebilir. Daha büyük entegrasyonlarda ODB'ler telekomünikasyon şaftlarına kurulur.
 
ODB gelen fiber kabloyu alır ve P2MP veya PTMP (Point-to-Multipoint/Noktadan Çok Noktaya Fiber) bir çerçevede böler. P2MP hizmeti birden fazla müşterinin tek bir fiber çekirdek aracılığıyla verimli bir şekilde bağlanmasına olanak tanır.
 
Dağıtım Kiti (Branching Kit)
Fiber Tree kablolaması bir telekomünikasyon şaftına getirilirken, ihtiyaç duyulan yerlere genellikle her katta bir tane olmak üzere dağıtım kitleri kurulur. Dağıtım kitlerinde tek bir lif çekirdeği fiber tree kablosundan verimli bir şekilde çıkarılabilir. Kablo koruyucu tüp ile korunan bu fiber çekirdek bir ODB kutusuna veya 2 portlu müşteri sonlandırma kutusuna çekilir.
 
2 Bağlantı Kapasiteli Abone Sonlandırma Kutuları
2 bağlantı kapasiteli abone sonlandırma kutuları, fiber montajları düzenli tutar ve yapılan ekleri tozdan korur.
 
ODB'nin telekom şaftında olduğu daha büyük montajlarda, müşteri sonlandırma kutusu ve ODB arasında bağlantı sağlamak için bükülmeye dayanıklı drop kablo kullanılır. ODB'nin bir telekom odasında olduğu daha küçük kurulumlarda (muhtemelen bir bodrum katında veya zemin katta) sonlandırma kutusunu ayrı fiber tree kabloları besler.
 
Abone sonlandırma kutusu ile fiberi elektrik sinyallerine çevirip fiber bağlantı sağlayan bir ONU (Optical Network Unit/Optik Ağ Birimi) ünitesi eklenmesi gerekir.
Çok yüksek erişim hızı sunan “Fiber Tree” çözümünü tüm aksesuarlarıyla dünyada sunan birkaç firmadan biri olarak yanınızdayız.
Fiber teknoloji için özel Fiber Tree çözümleri!
 
Fiber teknolojisini daha etkin olarak kullanmak üzere pek çok yeni çözüm üretiliyor. Bu çözümler kullanıcıların daha hızlı ve kesintisiz olarak internetten faydalanmasını sağlıyor. Fiber Tree Sistemi bunlardan en yeni ve en etkin olanı. Fiber sistemin bir binada ağaç gibi kurulduğu Fiber Tree Sistemi için de Canovate olarak farklı ihtiyaçlara özel farklı çözümler sunuyoruz.
 
Fiber Tree Çözümlerimiz arasında:
  • Fiber Tree Yönlendirme Ünitesi
  • Dış Ortam Polikarbonat Fiber Sonlandırma Kutusu
  • CPE Fiber Sonlandırma Kutusu
  • CPE İç Ortam Fiber Sonlandırma Kutusu
  • Optik Telekomünikasyon Çıkışı
  • Dikey Kablo Sonlandırma Kutusu
  • Fiber Tree Kablo Çıkış Ünitesi
  • Fiber Tree Kablosu 48-96 Core
yer almaktadır.
Fiber teknolojiden en etkin şekilde faydalanmanızı sağlayacak “Fiber Tree Çözümlerimiz” ile yanınızdayız.
Fiber Tree Sistemi + Fiber Tree Çözümleri