Sitemizi ve deneyiminizi geliştirmek için tanımlama bilgilerini kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek tanımlama bilgisi politikamızı kabul etmiş sayılırsınız
Fiber Optik Altyapısı
GÜNÜMÜZ İLERİ TEKNOLOJİSİNİN İMZASI

Fiber Optik Altyapısı


Çağımız için hızlı ve güvenilir iletişim ve veri paylaşımı ihtiyacı her geçen gün artıyor. İleri teknoloji bu ihtiyacımıza cevap vermek üzere sürekli yeniliklere imza atıyor. Fiber Optik Altyapısı uygulamaları da Fiber Optik teknolojisinin sağlıklı bir şekilde kullanılmasını sağlıyor.
 
Bugün
*Yüksek alan kaplayan verilerin aktarılmasında,
*5G teknolojisinin altyapısında,
*FTTX altyapısında,
*Bina içi uygulamalarda,
*Askeri haber alma sistemlerinde,
*Trafik kontrol sistemlerinde,
*Veri merkezleri ve veri iletim sahalarında,
*Robotik ve otomasyon ile ilgili alanlarda,
*Yüksek hız gerektiren havacılık radarları ve uçak içi donanımlarda,
*Akıllı bina ve cihazların haberleşmesinde,
*Tıbbi cihazlarda,
*Sinyalizasyon sistemlerinde
Fiber Optik, Fiber Optik kablolama ve “Fiber Optik Altyapısı” kullanılmaktadır.
 
5G Fiber Teknolojisi
Fiber optik teknolojileri, dijital dönüşümün ve 5G teknolojisine geçişin önemli bileşenidir. İlk olarak 2G ve 3G başlayan mobil ağ teknolojisi, ihtiyacın ve taleplerin çoğalması ile beraber 4G teknolojisine doğru hızla ilerledi. Günümüzde ise ihtiyaçlar doğrultusunda, 5G teknolojisine geçiş için altyapı hazırlıklarına başlandı.  
 
Bununla birlikte, 5G’nin sunduğu yükleme ve indirme hızlarına ulaşmak için bakırdan fiber optiğe geçiş sürecinde altyapının da elden geçirilmesi gerekiyor. DSL ve kablolu internetin yanı sıra eski hücresel kulelerdeki anahtarlama merkezlerinde de bakır hatlar kullanılıyor. Her ne kadar, FTTX teknolojisi olsa da bilgisayarınıza gelen bakır hatlar, sistem için yetersiz kalabiliyor.
 
5G mobil ve fiber optik teknolojileri, bugün öngöremediğimiz yeniliklere izin verecek. Bu sistemlere erken yatırım yapan işletmeler ve hükümetler, rakiplerinin önüne geçebilecek. 5G altyapısı işletmelerin daha önce hiç olmadığı kadar gelişmesine ve ihtiyaçları daha iyi karşılamaya olanak tanıyacak.
 
Bu yeniliklerde fiber optik teknolojisi önemli olacak. Sinyal kaybı (zayıflama) olmaksızın, hızların artmasını yalnızca fiber optik altyapısı sağlayabilir; elektromanyetik kaynaklardan etkilenmez ve neredeyse sınırsız bant genişliği potansiyeline sahiptir.
 
Özellikle 5G teknolojisi için uçtan uca fiber optik alt yapı çözümleri ile Canovate Elektronik, FTTH (Fiber To The Home/Eve Kadar Fiber), FTTX (Fiber To The X/İstenilen Noktaya Kadar Fiber) ve GPON (Gigabit Passive Optical Network/Asimetrik Veri İletim Teknolojisi) çalışmalarından 5G alt yapısına ve ODF (Optical Distribution Frame - Optik Dağıtım Çatısı) optik dağıtım çatısına gerekli olan altyapının kurulmasında önemli bir rol üstlenmektedir. Ayrıca kurumsal LAN (Local Area Network – Yerel Ağ), servis sağlayıcı WAN (Wide Area Network – Geniş Alan Ağı), veri merkezleri hücresel kablosuz ağlar için gerekli olan altyapı ürünleri, Canovate Elektronik’in fiber optik çözümleri arasında yer almaktadır.
Güvenilir ve yüksek performans sağlayan bir sistemin en önemli faktörlerinden biri kusursuz çalışabilen Fiber Optik Altyapısı’dır.
Canovate Elektronik fiber optik çözümlerin global pazarda lider sağlayıcısıdır ve günümüzün zorluklarını çözmek için yenilikçi teknolojileri bir araya getiren Fiber Optik Altyapı Teknolojisi ile Yapısal Kablolama Çözümleri sunar. Servis sağlayıcıdan istenilen yere 5G teknolojisinin sorunsuz ulaştırılmasını sağlar. Yapısal kablolama ile bir erişim noktasından, bir bodrum katından veya zemin katından binanın her yerine getirmek için gerekli tüm çözümleri; kablolama, dağıtım ve bağlantı donanımı dahil olacak şekilde sunar.
 
Optik Dağıtım Çatısı (ODF) çözümlerimiz, mümkün olan en yüksek sonlandırma kapasitesi ve eşsiz bir kablo yönetimi sunar. Geleceğe yönelik modüler bir tasarım için esnek kablolama ve ekleme yapılarak genişleme olanağı sunar
 
Fiber Tree çözümlerimiz, ofis ve apartman binalarında fiber kullanır. Rakiplerimizle karşılaştırıldığında, teknolojimiz sermaye harcamalarınızı düşürmek için daha az kablo ve sonlandırma kutusu kullanır.
 
Fiber optik patch paneller, çapraz bağlantı için bir kablonun ayrı liflerine erişilmesine izin veren sonlandırma noktalarıdır. Bu noktalarda kablo yönetimi çok önemlidir ve Canovate Elektronik olarak her durumun ihtiyaçlarını karşılayacak çeşitli çözümler sunarız.
 
Canovate Elektronik, Fiber Optik alanında uçtan uca teknoloji çözümleri sağlayıcısı olarak, 5G fiber optik teknolojilerini tesisinize (FTTX) getirmek için ihtiyacınız olan tüm teknolojik altyapıyı sunar:
 
  • Geleceğe yönelik modüler genişleme imkanı ile mümkün olan en yüksek kapasiteyi ve üstün kablolama imkanını sunan Yüksek Kapasiteli  “Optik Dağıtım Çatısı Çözümleri” (ODF - Optical Distribution Frame)
  • Yüksek erişim hızı sunan “Fiber Tree Sistemi”
  • P temelli, TDMA veri iletim modeli ile çalışan, gelen veri içeriklerini sıralayarak kullanıcılara bir algoritma ile gönderen, her kullanıcıdan gelen verileri alan, IP omurgasına ileten, asimetrik veri iletim teknolojisi GPON (Gigabit Passive Optical Network/Asimetrik Veri İletim Teknolojisi) Splitter Modülleri
  • Fiber kablonun sonlandırılması için kullanılan Fiber Patch Paneller
  • Çoklu fiber bağlantı sağlamak üzere geliştirilmiş MTP (Multifiber Termination Push-On/Yüksek Yoğunluklu Çoklu Fiber Konnektör) ve MPO (Multi-Fiber Push-On/Çok Fiberli Konnektör) Modülleri
  • Fiberi koruyan ve belirli açılarla fiberin ilerlemesini sağlayarak, fiber iletişimi güvence altına alan Fiber Kanal Sistemi
  • Fiber Kabin Saha Çözümleri
  • Fiber Aksesuarları
  • Son Adım Çözümleri
 
Küresel ortaklarımızın ve müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayabilmemizdeki güçlerimizden biri de geçerli uluslararası standartlara sahip olan sistemlerimizdir.
 
Optik Dağıtım Çatısı Çözümleri (ODF)
Canovate Elektronik olarak ultra yüksek yoğunluklu ve akıllı ODF modülleri dahil olmak üzere geniş bir yelpazede Optik Dağıtım Çatısı Çözümleri sunuyoruz.

Optik Dağıtım Çatısı Çözümleri (ODF) iletişim tesisleri arasındaki bağlantıların gerçekleştiği yerdir. ODF Sistemleri:
• Kablolamayı yönetmeye ve korumaya yardımcı olur.
• Ekleme, sonlandırma, adaptörler ve konnektörleri tek bir birime getirir.
• Sağlam bir fiber optik altyapının çok önemli bir bileşenidir.
Canovate ayrıca, tek bir fiber üzerindeki sinyalin gerektiği gibi dağıtılmasını sağlayan bir dizi yüksek yoğunluklu ayırıcı modüle sahiptir.
 
ODF sistemlerimiz ve fiber dağıtım modellerimiz Telcordia GR standartlarını karşılar.
 
Fiber Tree Sistemi
Bir Fiber Tree Sistemi kanal çalışmasını, kablolamayı ve fiber optik kurulum için gerekli tüm bağlantıları içerir:
• Açık veya kapalı dağıtım veya sonlandırma kutuları veya dağıtım merkezleri
• Dikey kablo sonlandırma kutuları
• Dahili fiber dağıtım terminalleri
• Önceden Sonlandırılmış Fiber Optik Abone Kutuları
• Kanal sistemi
• Kablolama
Canovate Elektronik olarak son teknoloji Fiber Tree Sistemimizi güçlü AR-GE programımız sayesinde başarılı bir entegrasyonun tüm ihtiyaçlarını karşılamak için tasarladık.
 
Son Adım Çözümleri
Canovate Elektronik olarak işletmeler veya tüketiciler için, iç ve dış ortam sonlandırma kutuları ve diğer Son Adım Çözümlerimiz ile FTTH (Eve kadar Fiber) ve FTTB (Binaya Kadar Fiber) çözümlerini sunuyoruz. Bu fiberin ihtiyacınız olan yere - binanıza veya bodrumunuza, iş yerinize veya evinize - gelmesini sağlar.
 
Fiber Patch Paneller
Canovate Elektronik olarak fiber optik patch panellerimiz ile profesyonel kablo yönetimi sağlayarak kurulum, yükseltme ve sorun giderme sürecini kolaylaştırıyoruz.
Patch paneller bir fiber optik sistemin adaptörlerini, konnektörlerini ve splice (ek yapma) tepsilerini çevreler ve düzenler. İyi organize edilmiş bir sistem, verimli bir entegrasyon ve operasyon için çok önemlidir.
 
Fiber Kablo Kanalı Sistemi
Fiber optik kabloları korumak, onları etkili bir şekilde yönetmenin büyük bir parçasıdır. Canovate Elektronik olarak Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika ve Asya'da kullanılan ANSI, ETSI ve diğer özel gereksinimlerini karşılamak için tasarlanmış halojensiz, alev geciktirici plastiklerden üretilen fiber optik kablo kanalları sistemi sunuyoruz.
 
Fiber Aksesuarları
Canovate Elektronik olarak uçtan uca teknoloji çözümlerimizin verimli bir şekilde çalışması için gereken fiber aksesuarları sağlıyoruz.
Fiber optik aksesuarlarımız:
• Fiber pigtailler ve patchcordlar
• Adaptörler ve konnektörler
• Splice (Ek) kasetler
• Kablo yönetimi çözümleri içermektedir.
Canovate Elektronik olarak Fiber Optik alanında ileri teknoloji ürün ve etkin çözümlerimiz ile yanınızdayız.
Fiber Optik Altyapısı