Sitemizi ve deneyiminizi geliştirmek için tanımlama bilgilerini kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek tanımlama bilgisi politikamızı kabul etmiş sayılırsınız
Veri Merkezlerimiz
GÜNÜMÜZÜN STRATEJİK VE ÖNEM TAŞIYAN TEKNOLOJİ ÜRÜNLERİNDEN EN ÖNEMLİLERİNDEN BİRİ VERİ MERKEZLERİ!

Veri Merkezlerimiz


Dijital Dönüşümün bel kemiği olan veri merkezleri verilerin depolanması, işlenmesi ve geri getirilmesinden internet erişimine kadar pek çok alanda kilit rol oynarlar. Teknolojiyi yakalayamamış veya yeterli altyapıya sahip olmayan veri merkezleri tüm sektörlerdeki şirketleri, rekabet ve tüketici taleplerini karşılamada güçsüzleştiriyor.
 
Veri merkezleri hem dijital ekonominin hem de dijital dönüşümün kalbidir. Müşteriler beklemeye değer buldukları şirketlere erişim sağlarlar. Öyle ki, potansiyel bir müşterinin web sayfanızdan ayrılması ve (büyük olasılıkla) bir rakibin sitesine geçmesi için üç saniye kadar kısa bir süre beklemesi yeterli bir nedendir. Müşteriler şunları ister:

• Mal ve hizmetlere göz atmak ve alışveriş yapmak
• Etik ve çevresel kararlar gibi şirketlerin uygulamalarını ve yöntemlerini araştırmak
• Şirketin sosyal medya profilini takip etmek ve hatta onunla etkileşim kurmak.

Aynı zamanda, müşterilerle olan bu etkileşimler işletmelere sitelerini kimlerin ziyaret ettiği, ziyaretçilerin yüzde kaçının alıcıya dönüştüğü, kimin satın almadan ayrıldığı ve daha fazlası hakkında büyük miktarda veri kaydetme fırsatı verir. Bu verilerin, en iyi kararları vermenize ve en uygun eylemleri gerçekleştirmenize yardımcı olacak şekilde işlenmesi yerel ve gerçek zamanlı ağ çözümleri gerektirir.

Veri merkezi çözümleri şunları sağlar:

• İşlemler kolaylaştırılabilir.
• Maliyetler düşürülebilir.
• Veriler gerçek zamanlı analiz edilebilir ve eyleme geçirilebilir bilgilere dönüştürülebilir.
• Müşteri deneyimleri iyileştirilebilir.
• Nesnelerin İnterneti (IoT) kullanımı ve makine öğrenimi en üst düzeye çıkarılabilir.
• Güvenlik, güvenilirlik ve ölçeklenebilirliğin tümü artırılabilir.
 
Canovate Elektronik olarak dünya lideri bir veri merkezi üreticisiyiz ve ölçeklenebilir, esnek, uygun fiyatlı ve geleceğe hazır veri merkezi çözümlerini bulmanın bu küresel ekonomide ne kadar kritik olduğunu biliyoruz. Biz de 21. yüzyılın işletmelerinin tüm ihtiyaçlarını karşılamak için üstün özellikli veri merkezi çözümleri sunuyoruz.
 
Büyük ya da orta ve küçük farklı ölçekteki işletmeler için;  
*Kabin içi yangın söndürme ve ortam izleme sistemli,
*Yüksek güvenlikli,
*IP-PDU (Power Distribution Unit-Güç Dağıtım Ünitesi /Akıllı PDU Sistemleri) ve UPS (Uninterruptible Power Supplies-Kesintisiz Güç Kaynağı) sistemli,
*Kesintisiz ve kayıpsız iş sürekliliği sağlayan; modüler, esnek, yönetim kolaylığı sunan, ağ kablolarının hepsinin toplandığı patch panelli,
*Tüm bileşenleri için merkezi yönetim, kontrol sistemi sunan, verimli enerji tüketen, çevreye duyarlı, yüksek performanslı,
*LCD (Liquid Crystal Display - Sıvı Kristal Ekran) Konsollu,
*KVM (Klavye-Video- Mouse) Switch gibi alternatifler içeren, müşterilerimizin farklı taleplerine yönelik ürünler üretiyoruz.
  • Veri Merkezi Tasarımı ve Kurulumu
  • Veri Merkezi Optimizasyonu
  • Veri Merkezi İzleme ve Müdahale
  • Veri Merkezi Bakımı ve Desteği
  • Veri Merkezi Network ve Telekomünikasyon Altyapısı’nın kurulumu için

Mini Data Center (Orta Ölçekli Veri Merkezi), Micro Data Center (Küçük Ölçekli Veri Merkezi), Maksi Data Center (Büyük Ölçekli Veri Merkezi), Mobil (Konteyner) Data Center, Tümleşik Data Center gibi Veri Merkezi Çözümlerimiz ve Veri Merkezi ürünlerimiz ile kapsamlı hizmet sunuyoruz.
 
Veri Merkezi Çözümlerimiz
Mikro Veri Merkezlerimiz
Teknolojinin gelişmesine paralel olarak tüm şirketlerin veri merkezlerine olan ihtiyacının söz konusu olması ile birlikte özellikle küçük, ölçeklenebilir veri merkezlerine olan talep gün geçtikçe artıyor. Canovate Mikro Veri Merkezleri işlemleri dijitalleştirirken hem CapEx’i (Capital Expenditures / Yatırım Harcamaları) hem de OpEx’i (Operational Expenditure / Operasyonel Harcamaları) kontrol etmek için mükemmel bir çözümdür. Mikro Veri Merkezi çözümü, Rack kabin, UPS,  soğutma sistemi, yangın algılama ve söndürme sistemi, PDU (Power Distribution Unit-Güç Dağıtım Ünitesi) ve çevresel izleme sitemlerini tek bir platformda birleştiren entegre veri merkezi çözümüdür. Harici Soğutma Ünitesi ile 4kW'a kadar soğutma sağlar. Canovate Mikro Veri Merkezleri bu sistemleri yüzlerce birime kadar ölçekleyebilme yeteneği ile piyasadaki en çok yönlü veri merkezi çözümleri arasındadır.
 
Mini Veri Merkezlerimiz
Canovate Mini Veri Merkezleri, ayrı ayrı 30 kW'a kadar soğutma sunar ve yüzlerce birim için ölçeklenebilir. Mini veri merkezleri küçük klinikler veya hastaneler, depolar veya şubeler dahil olmak üzere 10 kW'ı aşan yüksek yoğunluklu sunucu ihtiyaçları için uygundurlar. Gelişmiş güç yönetimi, hızlı kurulum ve çevresel izleme sunarlar.
 
Mini ve Mikro Veri Merkezlerimiz planlama aşamasının başlamasından sonra 4 hafta gibi kısa bir sürede devreye alınabilir; artan talebi karşılamak veya eskiyen sistemleri desteklemek için yüzlerce modüle kadar ölçeklenebilir. Bunlar, kolayca özelleştirilebilen, modüler, uygun maliyetli ve enerji açısından verimli sistemlerdir.
 
Maksi Veri Merkezlerimiz
Canovate Maksi Veri Merkezleri daha yüksek verimlilik için Inrow soğutma veya CRAC üniteleriyle birleştirilmiş soğuk ve sıcak koridor muhafazası sunan büyük ölçekli veri merkezleridir. Ölçeklenebilir, modüler tasarımları ile orta ve büyük ölçekli işletmelerin ihtiyaçlarına uygundur. Maksi Veri Merkezlerimiz sıcak ve soğuk koridorlara sahip daha kapsamlı ve yoğun ihtiyaçlara yönelik özellikler barındırır. Modüler ve ölçeklenebilir tüm veri merkezlerimiz yatırım getirisini en üst düzeye çıkarır, sermaye giderini en aza indirir, yatırımlarınızı geleceğe hazırlar.
 
Mobil Veri Merkezlerimiz
Mobil veri merkezleri ihtiyaç duyduğunuz yere ağ gücünü getirir. Server veya network kabinleri, güç dağıtım sistemleri, soğutma sistemleri, gözetleme sistemleri, yangın kontrol sistemleri ve aydınlatma sistemleri için koruma sağlarlar. Yüksek boyutlarda veriyi bulut depolamaya taşıma ihtiyacı duyan işletmelerin maliyetlerini düşürmek için de kullanılabilirler. Felaketten kurtarma veya askeri operasyonlar gibi acil durumlarda taşınabilirler. Geleneksel ağ iletişimini kullanan bir işletme, buluta günde 1 TB yükleyebilir. Büyük sistemler için bu aylarca süren operasyonel sorunlar ve BT maliyetleri anlamına gelebilir. Mobil Veri Merkezleri, bilgileri geleneksel ağ bağlantısının yaklaşık 20 katı hızında depolayabilir, maliyetleri ve işçiliği azaltabilir, operasyonlarınızı hızla en yüksek performansa geri getirebilir.
 
Mobil Veri Merkezimiz gibi ölçeklenebilir çözümler, kurumlara günümüzün taleplerini karşılamak için ihtiyaç duydukları esnekliği sunarak hem sermaye harcamalarının hem de operasyonel harcamaların kontrol edilmesine olanak tanır. Bu esneklik, küçük ölçekli işletmelerin mevcut ihtiyaçlarına yönelik altyapı ile başlamalarına, ilerleyen dönemlerde ise ihtiyaç duydukları takdirde sahip oldukları altyapıyı genişletebilmelerine olanak sağlar. Büyük ölçekli işletmeler için ise veri merkezini, altyapı ihtiyacı duyulan bir yere, şubelere, daha büyük bir ofisteki belirli departmanlara veya uzak konumlara yerleştirmek anlamına gelirken onlara da büyüme olanağı sunar.
 
Veri Merkezi Ürünlerimiz
Canovate olarak veri merkezlerinin verimli çalışması için gereken kritik altyapıyı sağlarız. Soğutma sistemlerimiz arasında “In-row” ön ve yan soğutucu ünitelerinin yanı sıra Chiller, CRAC (Computer Room Air Conditioner/Bilgisayar Odası Kliması) ve CRAH (Computer Room Air Handler/Bilgisayar Odası Klima Santrali) sistemleri bulunmaktadır. İklimlendirme sistemlerimiz sıcaklığın, hava akışının, nemin sistem için en ideal çalışma seviyelerinde olmasını sağlamaktadır. Modüler, bağımsız ve kabin içerisine monte edilebilen Kesintisiz Güç Kaynakları (UPS/Uninterruptible Power Supplies) ve darbeye dayanıklı ve ölçeklenebilir güç dağıtım panelleri sunuyoruz. Ayrıca kameralar, kontrol ekipmanları, akıllı kilitler ve yangın söndürmeyi içeren altyapı yönetimi de ürün ve çözümler ile hizmetlerimiz arasındadır.