Sitemizi ve deneyiminizi geliştirmek için tanımlama bilgilerini kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek tanımlama bilgisi politikamızı kabul etmiş sayılırsınız
MTP ve MPO Modülleri
YÜKSEK TALEP GÖREN VERİ MERKEZLERİ VE YOĞUN KABLOLAMA UYGULAMALARINDA CANOVATE

MTP ve MPO Modülleri


Veri merkezlerindeki ağ bağlantılarının sayısının artması geleneksel fiber kabloların yönetilmesini zorlaştırır. Bu sorunu çözmek için veri merkezleri, kablolamada kullanılan tüm kabloları barındırabilmek için MTP ve MPO Fiber Modülleri kullanır. MTP ve MPO Fiber Modülleri veri merkezi kurulumları, telekomünikasyon omurga ağları, veri iletişim ağları, Eternet, LAN (Local Area Network – Yerel Ağ), MAN (Metropolian Area Network - Yerleşke Ağ Bağlantısı) ve WAN (Wide Area Network – Geniş Alan Ağı) uygulamaları gibi daha yüksek bant genişliği ve yoğunluğu yüksek uygulamalarda yönetim kolaylığı sunar.

MPO (Multi-fiber Push-On/Çok Fiberli Konnektör) kablolar, yüksek yoğunluklu, yüksek bant genişliğine sahip kablolama sistemleri için önceden sonlandırılmış tek bir kabloyla ve verimli bir şekilde çoklu fiber bağlantı sağlamak için yapılmıştır. MTP (Multi-fiber Termination Pull-off/ Yüksek Yoğunluklu Çoklu Fiber Konnektör) kabloları ise MPO konnektör tasarımındaki bazı yetersizlikleri gidermek için geliştirildi.
 
MPO ve MTP fiber kablolar genellikle 8, 12, 16 veya 24 fiber içerir. Bununla birlikte daha yüksek yoğunluklu uygulamalarda 32, 48 ve 72 fiber bulunabilir.

MPO/MTP kasetleri, MPO fiberlerini ayıran ve diğer herhangi bir konnektör tipine geçiş yapmalarına izin veren cihazlardır. MPO/MTP kaset modülleri bir rafa veya kabine takılmak üzere bir panel üzerinde düzenlenebilir.
 
Bu sistemler kolaylık, verimlilik ve güvenilirliğin önemli olduğu veri merkezleri için tasarlanmıştır.
12*, 24* ve 48* MPO-MTP fiber optik konnektörler için performans testlerinde en iyi optik performans sonucu elde edilmiştir.
 
Canovate Elektronik olarak MPO/MTP® çözümleri sunarız.
Canovate Elektronik olarak profesyonel kablo yönetimi için modüler yapılı, kolay kurulum ve kullanımlı, kurulum süresi ve maliyet tasarruflu, daha az ekleme kayıplı, yüksek yoğunluklu paneller ve önceden sonlandırılmış gövde ve fan-out kabloları dahil olmak üzere farklı özelliklere sahip MTP ve MPO Modülleri ile yanınızdayız.
MTP ve MPO Modülleri