Canovate Grup Şirketleri

Canovate Grup Hakkında

Canovate Grup, kurulduğu 1979 tarihinden günümüze kadar küçük bir ar-ge atölyesinden bünyesinde bilişim, telekom, savunma sanayi, ısıtma/soğutma, çelik yelek, elektro optik sistemler, Canpark AVM, Hilton otelinden oluşan büyük bir şirketler grubuna dönüşmüştür.

Canovate Elektronik

41 yıl önce inovasyon ruhuyla kurulan ve  % 100 Türk firması olan Canovate,  bilişim ve telekomünikasyon alanında  uçtan uca “Fiberoptik Altyapıları”, komple “Veri Merkezleri” çözümleriyle, teknoloji ve ürün portföyü bazında dünyadaki ilk 10 global firma arasına girme başarısını göstermiştir.

Veri merkezleri, veri merkezlerini oluşturan bileşenler ve fiber optikte  4 kıtada faaliyet gösteren Canovate, üretiminin % 60’ını 72 ülkeye ihraç eden, 9 ülkede (Amerika, İngiltere, Birleşik Arap Emirlikleri, Yunanistan, Suudi Arabistan, Endonezya, Filipinler, Meksika, Arjantin) kendi ofisleri bulunan alanındaki lider firmalardan birisidir.

Canovate bilginin, yani verinin depolanması, işlenmesi ve kullanıcılara sunulması görevini yerine getiren veri merkezlerini, hassas klima sistemleri dahili tüm bileşenlerini geliştiren ve üreten tek milli kuruluşumuzdur. Canovate Grup 2001’’den 2016 yılına kadar geçen 15 yılda, Ar-Ge’ye 20 milyon doların üzerinde yatırım gerçekleştirmiş olup,  her yıl ortalama 1,5 Milyon Amerikan Doları’nın üzerinde Ar-Ge’ye kaynak ayırmaya devam etmektedir.Bu hedef kapsamında bilgi güvenliğinin ön plana çıktığı günümüzde üretimi yapılan tüm sistemlerin yerli donanımlarla korunmasına yönelik çalışmalar büyük bir ivmeyle devam etmektedir.

Canovate Yatırım ve Gayrimenkul

Canovate Yatırım ve Gayrimenkul, Canovate Group’un ticari gayrimenkul geliştirme ve yatırım şirketidir. Canovate, portföyünü, öz sermaye ile gayrimenkul ve gayrimenkul projelerine büyük yatırım yaparak, yatırımcılarına en az riskle en iyi şekilde getirmeyi hedefleyerek büyümeyi hedeflemektedir. Canovate Grubu, 51 yıllık çalışma hayatında gayrimenkul geliştirme ve inşaat faaliyetlerinden edindiği tecrübeleri gruptaki stratejik bir kararla birleştirmiştir. Bu doğrultuda kurulan Canovate Yatırım ve Gayrimenkul; perakende, alışveriş merkezleri, şehir otelleri, ofisler ve yerleşim alanlarında geliştirir ve yatırım yapar. Strateji geliştirmeye odaklanan bir iş prensibi ile “her bir arazi için özel proje” sloganıyla Canovate Yatırım ve Gayrimenkul, sıkı bir süreç yönetimi tarafından 450 bin metrekarelik inşaatı gerçekleştirmiştir. Bu projeler dışında, şirket Türkiye’de yer tespiti ve mülk geliştirmede uzmanlaşmıştır.Canovate Yatırım ve Gayrimenkul, gelişmekte olan kentleşme ve dönüşüm yaklaşımları doğrultusunda arazi yatırım bölgelerinin gelişim için uygun bir şekilde değerlendirilmesini sağlamak için çalışmaya devam etmektedir.

Canovate Enerji Sistemleri

Canovate Grup’un, ısıtma, soğutma ve klimatizasyon sistemlerini geliştiren ve üreten kuruluşudur. Canovate Enerji, Türkiye’de ilk ve tek toprak, su, hava kaynaklı “ISI POMPALARI” geliştiren ve üreten, böylece yenilenebilir enerji ile daha çevreci iklim dostu ve ekonomik yarınlara ulaşmayı hedefleyen bir firmadır. Kuruluşumuz ısı pompaları yanında hassas klimalar, chillerler ve “Adiyabatik Indirekt Soğutma Sistemleri” de üretmekte ve pek çok ülkeye ihracatını da yapmaktadır. “Adiyabatik Indirekt Soğutma Sistemleri”  normal klimalara göre 10 kata kadar daha verimli ve az enerji harcaması sağlayan, son derece verimli soğutma/klima sistemleridir. Canovate Enerji yüksek teknoloji üretim hatlarında, yaptığı Ar-Ge yatırımları ve Canovate patentli ürünleri ile enerji sistemleri alanında dinamik, girişimci ve inovatif yaklaşımla çevreci ve iklim dostu çözümler üreten global bir firma olmak yolunda sağlam adımlarla ilerlemektedir.

Canovate İleri Teknoloji

Canovate İleri Teknoloji, Canovate Grup çatısı altında savunma sanayi konusunda yenilikçi ileri teknoloji ürünler geliştiren ve sağlayan bir kuruluştur. Canovate İleri Teknoloji, özellikle savunma sanayi ve güvenlik sahasında kısa sürede kendisini kanıtlayarak Türkiye’nin tüm kent ve kasabalarında hayata geçirilen “Kent Güvenlik ve Yönetim Sistemi” projesinde, Aselsan ve Havelsan’ın proje ortağı olarak yer almıştır.

Canovate İleri Teknoloji yenilikçi, sonuç odaklı, müşteri odaklı ve kaliteli hizmet yaklaşımlarını ilke edinerek, Türkiye’nin ufkunu açacak projeler içerisinde bulunmayı hedef edinmiştir. Ana faaliyet konuları ;

  • Kent güvenlik ve yönetim sistemleri
  • Sinyal toplama ve değerlendirme teknolojileri
  • Yüz tanıma teknolojileri
  • Termal radar, kameralar ve entegre güvenlik sistemleri
  • Sosyal medya takip ve analizi
  • Sınır boyu ve kritik mekanların güvenlik sistemleri
  • Asker, polis için sanal taktik eğitim simülatörleri
  • Coğrafi lokasyon (yer) belirleme teknolojileri olarak sıralanabilir.

Canovate Balistik Sistemler

Canovate Balistik Sistemler; bir  Canovate Grup  kuruluşu olup, çelik yelekler, kalkanlar, balistik battaniyeler ve diğer balistik zırhlar üretimi yapmaktadır.

İngiltere’de British Aerospace ortaklığı ile kurulan ve 40 yıllık bir çelik yelek ve balistik üretim deneyimi ve sertifikasyonlarına sahip firmanın satın alınarak Türkiye’ye taşınması sağlanmıştır. Konusunda dünyanın en tanınmış üreticilerden ve uluslararası sertifikasyona sahip ARMOURSHIELD firması ile güçlerini birleştirmiş ve ismini de logosuna ekleyerek CANOVATE ARMOURSHIELD markası oluşturmuştur. Bu teknolojik üretim ve deneyim mirasını edinen kuruluşumuzun, güvenlik sertifikalarına sahip ürünlerinin ülkemiz ve yurtdışına ihracatı için çalışmalarımız devam etmektedir.

Canovate Sistem Entegrasyon

2017 yılında kurulan Canesis, Türkiye bilişim sektörünün genç firmalarından biri olarak, sistem entegrasyonu alanında güçlü kadrosu ve çözüm ortakları ve ileri uzmanlık düzeyi ile Canovate Group  bünyesinde faaliyetlerini sürdürmektedir. Canesis bünyesindeki profesyonel kaynaklar ile sistem entegratörlüğü rolünde, farklı uzmanlık gerektiren altyapı ve çözümleri bir araya getirilerek, sistemlerin aralarında verimli, uyumlu ve maliyet odaklı çalışmasını sağlamak üzere çalışmalarını sürdürmektedir.

Canesis, katma değerli hizmetler ve sektöründe farklılık yaratmayı hedefleyen sistem entegratörü kimliği ile  iş ortaklarıyla birlikte müşterilerinin iş ihtiyaçlarına uygun uçtan uca çözümler sunmaktadır.

Canesis, bilgi teknolojileri projelerinizin planlanması, mimari tasarımı, geliştirilmesi, uygulanması, yönetimi, destek ve bakım süreçlerinin sağlanması, teknoloji danışmanlığı ve dış kaynak kullanımı hizmetlerine kadar geniş bir yelpazede dinamik sistem entegratörü olarak, iş ortakları ile birlikte müşterilerinin ihtiyaçlarına uçtan uca çözüm sunmaktadır. Hedefimiz, teknoloji üreticileri ile güçlü stratejik ortaklılar geliştirerek dijital dönüşüm yolculuğundaki ihtiyaçlarının doğru iş ortakları ile birleştirmek ve etkin bir ekosistem oluşturmaktadır.