Sitemizi ve deneyiminizi geliştirmek için tanımlama bilgilerini kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek tanımlama bilgisi politikamızı kabul etmiş sayılırsınız
Operasyonel güvenlik gereksinimlerini karşılamak amacıyla kurulduk!

Tasarımdan geliştirmeye, testten üretime teknolojik yeteneklerimizle balistik alanında geniş bir ürün yelpazesinde hizmet veriyoruz.

Bugünkü balistik biliminin geçmişi 1800’lü yılların ortalarına dayanır. 20. yüzyılın başlarında balistik, bir bilim olarak ortaya çıkar. Ülkemiz coğrafi ve jeopolitik konumu nedeniyle dünyanın en kritik ve stratejik bölgelerinden birinde yer almaktadır. Dünyada silah teknolojilerinin hızla gelişmesi savunma sanayisindeki ihtiyaçları da artırmaktadır. Sonuç olarak, savaş alanında ve / veya çeşitli iç güvenlik olaylarında yaralanma ve ölüm riskini azaltmaya yönelik çabalar artmaktadır. Balistik alanında en önemli koruyucu ekipmanlardan biri Kurşungeçirmez Balistik Koruyucu Yeleklerdir. Balistik koruyucu yeleklere olan talep mevcut koşullar nedeniyle gün geçtikçe artmaktadır. Şirketimiz bu talepleri karşılamak için kurulmuştur. 
BRITISH AEROSPACEortaklığında İngiltere’de kurulan, 40 yıllık çelik yelek ve balistik üretim deneyimi ile yenilik ve teknolojide dünya lideri, uluslararası sertifikasyona sahip ARMOURSHIELD firmasını satın alıp Türkiye’ye taşınmasını sağlayarak çalışmalarımızı sürdürdük. Bu teknolojik üretim ve deneyim mirasını edinerek güvenlik sertifikalarına sahip çelik yelekler, kalkanlar, balistik battaniyeler ve diğer balistik zırhlar gibi ürünlerimizin tasarımını, testlerini ve üretimini yapıyor, ülkemizdeki satışını ve yurtdışına ihracatını gerçekleştiriyoruz. Her ürün ve ürün sistemimiz en üst düzey güvenlik performansı sağlamak için dikkatlice tasarlıyor ve optimize ediyoruz.
EN ÖNEMLİ AMACIMIZen yeni, en iyi ve en uygun teknik uygulamaları geliştirerek ve kullanarak Kurşungeçirmez Yelek ve Balistik Koruyucu Sistemlerin imalatı ve çeşitli operasyonel güvenlik gereksinimlerini karşılamak üzere geniş bir yelpazede ilgili ürünler üretmek.
ÖZELLİKLEyumuşak balistik koruma için oluşan deformasyonu azaltmaya yönelik
özel olarak geliştirilmiş Travma Kalkanı’nı kullanıyoruz. Yatırım ile piyasa taleplerini karşılayabilecek kapasite ve kabiliyete sahip olmanın yanı sıra Türkiye'den tedarik ettiğimiz malzeme ve işçilik oranlarını da dikkate aldığımızda ülkemize en az % 50 ekonomik katkı sağlayabiliyoruz.
 

www.canovateballistic.com