Sitemizi ve deneyiminizi geliştirmek için tanımlama bilgilerini kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek tanımlama bilgisi politikamızı kabul etmiş sayılırsınız
Güç Dağıtım Üniteleri
VERİ MERKEZİNİZİN PERFORMANSI GÜÇ DAĞITIM ÜNİTELERİNİZE BAĞLI…

Güç Dağıtım Üniteleri


Veri merkezleri güç tüketirler ve bu gücün kesintisiz, ani artış ve azalışlardan arındırılmış olması gerekir. PDU (Power Distribution Unit-Güç Dağıtım Ünitesi) veri merkezlerine ve diğer telekom ekipmanlarına kesintisiz güç sağlar.
 
Her veri ve ağ merkezi farklı izdüşüme sahiptir, PDU'lar bu fiziksel alana farklı şekillerde uyacak şekilde tasarlanmışlardır. "Kabin İçi Dikey Montajlı PDU" gücü kabinler arasında dağıtan birimler için genel bir terim olarak kullanılır. Bunlar genellikle bir kabine dikey veya yatay olarak takılır. Bununla birlikte bazı veri merkezleri, aynı anda birden çok kabinin güç ihtiyaçlarını karşılayabilecek PDU'lara ihtiyaç duyacak kadar büyüktür.
 
Canovate PDU’lar farklı özellikleri ile telekom endüstrisinin birçok ihtiyacını karşılamak için tasarlanmışlardır.
 
IP-PDU, ekipmanın yerel bir IP ağı veya internet üzerinden uzaktan kontrol edilmesini ve izlenmesini sağlar. Yöneticinin neyi kontrol edeceği, kısmen PDU türüne göre belirlenir. IP-PDU’lar ortam izleme; ısı, güç ve nem değerlerini takip etme olanağı sunar. Enerjinin kabin tarafından nasıl kullanıldığı hakkında bilgi verir; bu da kullanıcıların aşırı yüklü devrelerden kaçınmasına ve verimlilik ölçümlerini hesaplamasına olanak tanır.
 
Canovate hem giriş hem de çıkış düzeyinde ölçüm yapabilen cihazlar dahil olmak üzere çeşitli özelliklere sahip IP-PDU’lar için alternatif sunar.

Korumalı PDU'lar çoğu tüketicinin aşina olacağı çoklu prizlere benzerler, temel bir farkla; çoğu çoklu priz, en azından aşırı gerilim koruması sağladığını iddia eder, ancak bu çoğu PDU’da yoktur. Aşırı gerilim korumalı PDU'lara ihtiyaç duyulan durumlar için Canovate Elektronik Korumalı (Parafudurlu) PDU’lar ideal çözümdür.

Ampermetreli PDU'lar kullanıcıların enerji yüklerini optimize etmelerine izin vererek, bir veri merkezi veya ağ çalıştırmanın işletim maliyetlerini düşürür. Canovate Elektronik Ampermetreli PDU'lar ağ düzeyinde güç dağıtımı ve gerçek zamanlı yük izleme sağlar.
Basit Tip PDU'lar izleme ve ölçüm gerekmediğinde ve CapEx OpEx'ten daha önemli olduğunda, veri merkezlerine ve diğer telekom ekipmanlarına ağ düzeyinde güç sağlamak için tasarlanmış güç dağıtım birimleridir.
 
Canovate Elektronik tarafından üretilen basit tip PDU’lar arasında
  • IEC C13 Tip
  • Alman (Schuko) Tip
  • İngiliz (UK) Tip
  • Fransız Tip
  • Evrensel Tip
çözümler tutarlı, güvenilir güç sağlarken satın alma maliyetlerini düşürür.
 
Otomatik Aktarma Anahtarı (ATS) yedek güç sağlar. PDU'larla birlikte tutarlılığı ve güvenilirliği artırmak için birden çok kaynaktan kabinlere güç sağlarlar. ATS farklı yardımcı kaynaklara, otomatik bir jeneratöre veya kesintisiz bir güç kaynağına (UPS) bağlanabilir. Birincil kaynak arızalanırsa, örneğin bir elektrik kesintisi olursa ATS, gücü ikincil kaynaktan otomatik olarak yönlendirir.
 
Güç Dağıtım Üniteleri için Canovate Elektronik olarak
  • IP-PDU
  • Korumalı (Parafudurlu) PDU
  • Ampermetreli PDU
  • Basit Tip PDU
  • ATS (Otomatik Aktarma Anahtarı)
çözümlerimiz ile yanınızdayız.
Güç Dağıtım Üniteleri