Sitemizi ve deneyiminizi geliştirmek için tanımlama bilgilerini kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek tanımlama bilgisi politikamızı kabul etmiş sayılırsınız
Fiber Çözümler
YAPISAL KABLOLAMA’DA DÜŞÜK KAYIP + ELEKTROMANYETİK BAĞIŞIKLIK + GÜVENİLİRLİK + HAFİFLİK + KÜÇÜK BOYUT =

Fiber Çözümler


Fiber optik teknolojiler telekomünikasyonun temel yapı taşlarıdır. Nesnelerin İnternetini (IoT- Internet of Things) besler, modern bilgisayar ağlarının temelini oluştururlar ve otomotivden tıbba kadar birçok endüstrinin içsel bileşenleridir. Optik fiber kablolama, baz istasyonlarını telefon sistemlerine bağlayarak, onu çağdaş iş ve modern yaşamın vazgeçilmez bir unsuru haline gelen sessiz bir ortak haline getirir.
 
Bakır kablo veya DSL hatlarının aksine, optik fiber zayıflama (mesafe üzerinden sinyal kaybı) veya elektromanyetik parazitten etkilenmez; daha yüksek hız ve pratik olarak sınırsız bant genişliği potansiyeline sahiptir. Kullanıcılara daha fazla bant genişliği sağlamak için daha az alanı kaplayan daha fazla kuleyi vurgulayan 5G mobil ağlarla birleştiğinde - fiber optik, işletmelerin, endüstrilerin ve hatta ekonominin sektörlerinin işbirliği yapma biçiminde devrim yaratacak.
 
Azaltılmış gecikme süresi, artan hızlar ve bant genişlikleri ile etkileşim şeklimiz değiştirilebilir. Çalar saatlerden kahve makinelerine, kapı kilitlerinden yazıcılara, forkliftlere ve uyarı işaretlerine kadar her şey internete bağlanabilir ve internet üzerinden kontrol edilebilir. Hastaneler, üniversiteler ve işletmeler, bilgileri benzeri görülmemiş yollarla paylaşarak hasta bakımını, araştırmayı ve müşteri memnuniyetini geliştirebilirler. Yolcular trenleri ve otobüsleri gerçek zamanlı olarak takip edebilir veya araç paylaşımı (car-sharing) yapabilir, böylece yaşam kalitelerini artırabilir ve karbon ayak izlerini azaltabilirler.
Yapısal Kablolama’da Fiber Optik Çözümler pek çok avantajlar sunar. Fiber optik kablolama uzak mesafelerde en iyi sonucu veren, minimum düzeyde veri kaybına neden olan, radyasyon yayımı olmayan, parazit oluşmasına engel ve üst düzey güvenlikli, yüksek bant genişliğine sahip sistemlerdir. Veri yoğunluğunun olduğu alanlarda ya da uzak mesafelere daha hızlı ve daha yüksek miktarda verinin kayıpsız gönderebilmesini sağlar. Bu hem zaman hem de maliyet açısından tasarruf demektir. Kolay kurulumu, hızlı montaj olanağı olsa da teknoloji ürünü farklı bileşenden oluşan Fiber Optik Çözümleri bilgi, deneyim ve işçilik gerektirir.
 
Fiber Optik alanında teknolojimiz, uzmanlığımız, deneyimimiz ile Canovate Elektronik olarak;
  • Geleceğe yönelik modüler genişleme imkanı ile mümkün olan en yüksek kapasiteyi ve üstün kablolama imkanını sunan Optik Dağıtım Çatısı (ODF/Optical Distribution Frame Modülü),
  • Fiber kablonun sonlandırılması için kullanılan Fiber Patch Panel,
  • MTP (Multi-fiber Termination Push On/Yüksek Yoğunluklu Çoklu Fiber Konnektör) ve MPO (Multi-Fiber Push-On/Çok Fiberli Konnektör) Çözümleri, MPO ve MTP Kaseti,
  • Her bir ucu fiber optik konnektörler ile sonlandırılmış Fiber Patch Cord,
  • Fiber Optik kabloların ara bağlantı kablolarının uçlandırılması için kullanılan Fiber Pigtail,
  • Pigtail ile bağlantı kablosunu birbirine bağlamak için kullanılan Fiber Optik Adaptör,
  • Yüksek yoğunluklu kablolama için Fiber Optik Konnektör (ST Konnektör, LC Konnektör, SC Konnektör, ST Konnektör),
Fiber Optik Kablolar: MPO (Multi-Fiber Push-On/Çok Fiberli Push On) Kablo, MTP (Multi-fiber Termination Push On/Yüksek Yoğunluklu Çoklu Fiber Konnektör) Kablo, iç ve dış ortamlarda kullanıma uygun fiber kablolar alanlarında ihtiyaca özel çözümler üretmekteyiz.
Teknolojinizi, geleceğinizi Fiber Teknoloji ile şekillendirmeniz için Canovate Elektronik olarak yanınızdayız…
Fiber Çözümleri