Sitemizi ve deneyiminizi geliştirmek için tanımlama bilgilerini kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek tanımlama bilgisi politikamızı kabul etmiş sayılırsınız
GPON Splitter Modülleri
İLERİ TEKNOLOJİNİN PERFORMANSINI ETKİLEYEN UNSUR:

GPON Splitter Modülleri


GPON (Gigabit Passive Optical Network/Asimetrik Veri İletim Teknolojisi) kelimelerinin baş harflerinden oluşan, IP temelli, TDMA (Time-Division Multiple Access-Zaman Bölmeli Çoklu Erişim) veri iletim modeli ile çalışan, gelen veri içeriklerini bir düzen içerisinde sıralayarak tüm kullanıcılara bir algoritma ile gönderen, her kullanıcıdan gelen verileri alan ve IP omurgasına ileten asimetrik veri iletim teknolojisidir.
 
Özellikle okullar, oteller, hastaneler, AVM’ler, kamu binaları, iş merkezleri, fabrikalar gibi yerler kendi yerel ağlarında GPON sistemler tercih ederler. Bunun nedeni data, kablosuz ağ, telefon, IP kamera gibi tüm ihtiyaçların bir core fiber üzerinden çok yüksek bant genişliği ve daha düşük maliyetlerle karşılanabilmesidir.
 
GPON’ların dağıtımı ise Splitter’lar ile yapılır. Dağıtımda splitter bağlantısı sıklıkla kopma yaşanmaması için oldukça önemlidir.
 
Canovate GPON Splitter Modüllerimiz optik dağıtım ve dış ortam dağıtım merkezlerinde yüksek yoğunluklu bölme uygulamaları için tasarlanmıştır.
GPON Splitter Modülleri